Diferenza entre Motrin e Ibuprofeno

Motrin vs Ibuprofeno

Os analxésicos están moi vendidos no mercado. De cando en vez temos músculos, articulacións, cabeza, etc. dolorosos, etc. Algunhas dores son comúns e pódense tratar con analxésicos sen receita médica. Non obstante, algunhas dores son perigosas como dor no peito e dor intensa no estómago. Canto máis intensa é a dor, máis se fai perigosa. Non obstante, hai analgésicos silenciosos.

Dous dos medicamentos de venda libre máis populares son Motrin e ibuprofeno. Estas dúas drogas gañan millóns de dólares cada ano. Afrontemos as diferenzas.

O ibuprofeno é un medicamento xenérico mentres que Motrin é un dos nomes comerciais do ibuprofeno xunto con Advil, Nurofen, Nuprin e moito máis. Entón, se o pensas ben, o ibuprofeno é un medicamento xenérico e Motrin é un medicamento de marca.

Os problemas coa compra de medicamentos xenéricos son ás veces o efecto nos pacientes. Algúns médicos prefiren os medicamentos de marca porque normalmente son máis potentes que os medicamentos xenéricos. Non obstante, os medicamentos xenéricos son moito máis baratos. Así, neste caso, o ibuprofeno é moito máis barato que o da marca Motrin.

Motrin úsase para moitas enfermidades como: dores leves como dor de cabeza, dores musculares, dor artrítica ou dor de artrite, dor de dentes, cólicas menstruais, arrefriados e dores de costas. Tamén diminúe temporalmente a febre. O ibuprofeno tamén está indicado para o mesmo, como a inflamación na artrite, a dor durante a menstruación chamada dismenorrea. Tamén se usa na pericardite e no conducto arterioso patentado.

Motrin está dispoñible en cápsulas, tabletas e xarope para bebés e masticables para nenos. O ibuprofeno en forma xenérica só está dispoñible en forma de tableta .

Motrin e ibuprofeno non se deben tomar se se produce unha alerxia grave. As persoas alérxicas á aspirina non deben tomala tamén. Ambos os medicamentos non os deben tomar tamén aqueles que teñen úlceras estomacais e problemas de hemorraxia, xa que poden empeorar o seu caso. As persoas que teñan 60 anos ou máis non o deben tomar tamén. Non se debe beber alcol mentres se consumen estas drogas.

Resumo:

1. O ibuprofeno é un medicamento xenérico mentres que o Motrin é un medicamento de marca. 2. O ibuprofeno é máis barato que Motrin. 3. Motrin ten máis formas de dispoñibilidade que o ibuprofeno como xaropes, cápsulas, comprimidos e formas masticables. 4. Ambos os dous medicamentos están indicados para sufrir dor leve e febre.

10 comentarios

  1. “Non obstante, os medicamentos xenéricos son moito máis baratos. Así, neste caso, o ibuprofeno é moito máis barato que o da marca Motrin. ”Isto non sempre é certo. Ás veces, os medicamentos xenéricos son moito máis baratos que os medicamentos de marca, especialmente dependendo do seu seguro. Por exemplo, certos medicamentos de marca como Adderall teñen ofertas con compañías aseguradoras e o seguro está disposto a pagar ata o 90% do custo, pero non cubrirá NINGÚN o custo da versión xenérica.

  2. ^ A primeira frase debería ter o nome xenérico e de marca cambiado.

  3. Motrin é moito mellor que o ibuprofeno, probei o ibuprofeno para as miñas migrañas 800 mg e non fai nada, mentres que de dúas a tres Motrin parará cada vez. Esta é unha das drogas polas que paga a pena pagar máis.

    • Ann: iso é un disparate completo e un bo exemplo de condicionamento mental. Son os mesmos ingredientes.

      • Non é un disparate. Isto pásame agora mesmo, por iso buscaba diferenzas entre ambos en liña. Non sabía que eran o mesmo ingrediente básico. O único que sei é que seguro que non funcionan igual. Acabo de ter un bebé e déronme mortrina no hospital por todas as dores postparto asociadas. Pedinlle á miña tía que ía á farm e volveu con 600 g de ibuprofeno en lugar de mortrina. Digamos que o ibuprofeno foi absolutamente inútil xa que teño tanta dor como os momentos despois de ter o bebé. Tiven cero dores durante a miña estancia hospitalaria de 2 días xa que me administraban mortrina cada 6 horas como un reloxo.

      • Ann, non é un disparate. Só podemos saber como nos afecta algo e tiven elementos do "mesmo ingrediente" que me afectan sempre diferentes. Non é lóxico pero é certo.

  4. Quizais estea de acordo con que Motrin funcione mellor que o ibuprofeno xa que estou na casa despois da operación dunha histerectomía na que se cortou a vexiga e aínda teño un catéter durante case unha semana debido a que tamén tiña un tubo de drenaxe para o sangue que proviña de a vista do meu home de 10 a 12 polgadas cunha esponxa de 3 polgadas ao final tirar dun burato do tamaño dun cravo. Teño que dicir que tocou o teito por iso non fai falta dicir que estiven en Motrin no hospital xa que non tomarei medicamentos para a dor e, sinceramente, iso foi suficiente para tolerar a dor, déixame destacar tolerar. Dito isto, acabei de Motrin e o meu marido trouxo para casa o ibuprofeno que levo tomando todo o día e parece que non levei nada. Vou volver e dar a miña honesta opinión cando mañá volva a Motrin nalgún momento se Deus quere. Agradezo todos os comentarios que me foron útiles.

  5. Descubrín que a motrina é moito máis eficaz para aliviar a dor que o ibuprofeno.

  6. Indicaches que os maiores de 60 anos non deberían tomar Motrin nin Ibuprofeno por que é exactamente iso?

    • O meu fillo tamén informa que a motrina funciona para el e non o ibuprofeno. Creo que podería deberse a diferenzas xenéticas e ao material de recheo.

Ver máis sobre: